Sakız Adası

Köyler

 

Sakız Adası Köyler Olympoi

Olympoi

Önceki köylerle aynı mimariye sahip bir köy olan Olympi, sit alanı ilan edilmiş. Sakız Adası'nın 31 km güneyinde, Pyrgi ile Mesta arasında yer alır.

Sakız Adası Köyler Pyrgi

Pyrgi

Pyrgi, Sakız Adasının köylerinin en büyüğüdür. Adını büyük ve yüksek kulesinden almıştır. Evlerinin cephelerindeki özenli dekoratif motiflerle tanınır.

Sakız Adası Köyler Mesta

Mesta

Mesta bir ortaçağ köyüdür, adanın en güzel kale köylerinden biridir Sakız Adası şehrine 35 km.Köyün şekli ve mimarisi Yunanistanda benzersizdir.

Sakız Adası Köyler Avgonyma

Avgonyma

Avgonyma, Sakız Adası'nın merkezinde, Sakız Adası şehrine 16 km uzaklıkta bulunan bir Orta Çağ köyüdür. Evler taştan yapılmış ve küçük pencereli.Köyün tamamı kayalık bir tepenin üzerine kurulu.

Sakız Adası Köyler Anavatos

Anavatos

Anavatos, Sakız Adasının merkezine 18 kilometre uzaklıkta, Sakız Adası'nın merkezinde bir kale gibi yükselen, yokuşunda saklı ve ulaşılmaz bir köydür. 450 metre yükseklikte uçurumun kenarına inşa edilmiş, neredeyse ıssız ve çoğu için hayalet köy olarak nitelendiriliyor.

Sakız Adası Köyler Lagada

Lagada

Lagada, Sakız Adasının kuzeydoğu sahilinde, Sakız Adası şehrine 16 km uzaklıkta bulunan pitoresk bir sahil köyüdür.

Sakız Adası Köyler Volissos

Volissos

Volissos, Sakız Adası şehrine 42 kilometre uzaklıkta, KB Sakız Adasının en büyük köyüdür. Tepesinde, altı dairesel kuleli bir masa şeklinde harap bir Bizans kalesinin korunduğu bir yamaca amfiteatr olarak inşa edilmiştir.

Sakız Adası Köyler ?php res(['Παλιά Ποτάμια','Palia Potamia','Palia Potamia']); ?>

Palia Potamia

Sakız şehrinin kuzeyinde, Amani ve Pelinnaio arasında, Palia Potamia adında etkileyici bir küçük köy bulunur. Hayalet köyün, gündüzleri güneşin minimum varlığı ve sakinlerinin çoğunun hastalanmasına neden olan nem nedeniyle onlarca yıl önce terk edildiği söyleniyor.

Sakız Adası Köyler Kardamyla

Kardamyla

Kardamyla, Sakız Adası'nın kuzeydoğusunda, Sakız Adası şehrine 28 km uzaklıkta büyük bir köy ve eski bir kasabadır. Kardamyla iki köye ayrılmıştır. Ano Kardamyla eski köydür ve Vouno tis Grias dik tepesine yayılmıştır. En alttaki köye Marmaro denir ve yukarı köye 2 km uzaklıktadır. Plajın iç kısmında mermer inşa edilmiş olup, Kardamyla'dan gelen denizciler ve armatörler tarafından yapılmış çok güzel konaklar bulunmaktadır.

Daha fazla bekleme...

Formu doldurun ve aracınızı hemen rezervasyon!