Sakız Adası

Görülecek yerler

 

Sakız Adası Görülecek yerler Sakız

Sakız

Sadece Sakız Adasında yetişen ve yetişen sakız bitkisi üç metre yüksekliğe ulaşabilir. Mastik, aromatik doğal reçinedir.

Sakız Adası Görülecek yerler Sakız Adası Ovası

Sakız Adası Ovası

Şehrin güneyinde yer alan Kampos, eski taş konaklar ve mandalina, portakal ve limon bahçeleri arasındaki mis kokulu ve yeşil sokaklarda dolaşabilirsiniz.

Sakız Adası Görülecek yerler Nea Moni

Nea Moni

Nea Moni, Sakız Adasının merkezinde, Sakız Adası şehrine 12 km uzaklıkta bulunan eski bir tarihi manastırdır. MS 1042de kurulmuştur ve dünya çapında enfes sanat mozaikleriyle tanınmaktadır.

Sakız Adası Görülecek yerler Agia Markella

Agia Markella

Neredeyse sahilde inşa edilmiş, Sakız Adasının koruyucu azizi olan St. Markella Manastırı, Sakız şehrinin 50 km KBsinde. Plajın sonunda Agia Markellanın şehit edildiği yere giden yol var.

Sakız Adası Görülecek yerler Mesta Palios Taxarchis<

Mesta Palios Taxarchis

Palio Taxiarchis kilisesi, Sakız şehrine 35 km uzaklıktaki Mestada yer almaktadır. 1412 yılında inşa edilmiş olup, ceviz kütüklerinden oluşan ve tamamen el yapımı olan ahşap ikonostasisi ile tanınır.

Sakız Adası Görülecek yerler Mersinidi Manastırı

Mersinidi Manastırı

Mersinidi Manastırı, Vrontados yerleşim yerinin 4 km kuzeyinde yer almaktadır. Panagia Myrtidiotissaya ithaf edilmiştir.1897 yılında kurulmuş ve Panagia ikonunun bulunduğu yere inşa edilmiştir.

Sakız Adası Görülecek yerler Sakız Adası Sakız Müzesi

Sakız Adası Sakız Müzesi

Sakız Adasının güneyinde, Pyrgi yakınlarındaki Mastik Köylerinde yer alan Mastik Müzesi. Çevreye ve mekanın geleneğine uyum sağlayan Müze, ziyaretçilere Mastik tarihini tanıtıyor.

Sakız Adası Görülecek yerler Sakız Adası Arkeoloji Müzesi

Sakız Adası Arkeoloji Müzesi

Sakız Adası Arkeoloji Müzesi, Sakız Adasında limanın yakınında yer almaktadır.1966 ve 1971 yılları arasında inşa edilmiştir ve yerel Timianus taşı unsurunu birleştiren 60ların mimarisinin temsili bir örneğidir.

Sakız Adası Görülecek yerler Korais Kütüphanesi

Korais Kütüphanesi

Sakız Adası Halk Merkez Tarihi Kütüphanesi «Korais» Yunanistanın en eski ve en büyüklerinden biridir. 1792 yılında Sakız Adası Büyük Okulunun bir kolu olarak kurulmuştur.

Sakız Adası Görülecek yerler Sakız Adası Deniz Müzesi

Sakız Adası Deniz Müzesi

Sakız Adası Denizcilik Müzesi, şehir merkezinde geleneksel bir konakta yer almaktadır ve Sakız Adasının denizcilik tarihinde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Sakız Adası Görülecek yerler Agio Galas Mağarası

Agio Galas Mağarası

Agio Galas Mağarası, adanın kuzeybatı ucundaki Agio Galas köyünde bulunur ve Sakız Adası şehrine 65 km uzaklıktadır. Mağara köyün aşağısında uzanır ve en az üç mağaradan oluşan bir komplekstir.

Sakız Adası Görülecek yerler Olimpoi Mağarası

Olimpoi Mağarası

Olimpoi Mağarası, adanın güney kesiminde, Sakız adasına 35 km ve Olimpoi köyüne 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Olympoi mağarası, küçük boyutlarına rağmen, onu Yunanistanın en dikkat çekici ve güzel mağaralarından biri yapan, damlayan dekorasyon açısından son derece zengindir.

Daha fazla bekleme...

Formu doldurun ve aracınızı hemen rezervasyon!